LifeTraq – rewolucyjna platforma motywująca do zmiany życia na lepsze

lifetraq-front

Case study

LifeTraq – rewolucyjna platforma motywująca do zmiany życia na lepsze

  • Health
  • Web Apps
LifeTraq to interaktywna platforma, która ma na celu kompleksowe wsparcie osób doświadczających trudnych sytuacji życiowych. Ten rewolucyjny projekt został zainicjowany przez amerykańskiego przedsiębiorcę stawiającego sobie za cel poprawę jakości życia osób doświadczających problemów.
Dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom i analizie zebranych danych, platforma ma wspomagać oraz motywować uczestników projektu do zmiany życia na lepsze. Docelowo system może być wykorzystany w najcięższych więzieniach w Stanach Zjednoczonych, ośrodkach dla osób uzależnionych, a także w systemie edukacji.
lifetraq-front

Wyzwanie

Stworzenie pierwszej aplikacji w Stanach, która zrewolucjonizuje życie tysięcy osób doświadczających trudności

Szczytny cel i kompleksowość przedstawionego projektu postawiły przed naszym zespołem wiele ciekawych wyzwań. Klientowi zależało, aby z pomocą najnowszych technologii stworzyć dedykowaną aplikację webową skierowaną do wielu grup osób i bogatą w różnorodne funkcje.
Na początkowym etapie pracy głównym zadaniem zespołu było sprawne przejęcie projektu od poprzednika i zapewnienie pełnego wsparcia ze strony produktowej. Kolejny krok dotyczył stworzenia funkcjonalnej wersji aplikacji dla klientów. Ma ona pomagać w wyjściu z nałogów, depresji, a także wspierać system resocjalizacji.
Ważnym elementem projektu było zadbanie o intuicyjny design, a także zaprojektowanie całej aplikacji z elementami grywalizacji w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników. Produkt miał działać bezpośrednio na tabletach, które otrzymają więźniowie – w tym celu musieliśmy wdrożyć szereg zabezpieczeń uniemożliwiających dostęp do aplikacji osobom z zewnątrz.

Nasze rozwiązanie

Jak pomogliśmy klientowi osiągnąć cele biznesowe?

HEALTHCARE REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIE DLA SEKTORA B2C

Stworzyliśmy zaawansowane rozwiązanie w postaci interaktywnej platformy, która została już udostępniona pierwszym użytkownikom. Aplikacja umożliwia korzystanie ze specjalnie zaprojektowanej ścieżki motywacyjnej, zbieranie określonych punktów, uczestnictwo w kursach i zdobywanie nagród. W systemie gromadzone są też dane, które pomogą trenerom wspierać osoby doświadczające trudności.
Przykładowo, więzień korzystający z programu zdobywa punkty za dobre zachowanie, a także realizuje wyznaczone wyzwania, co pozwala mu otrzymać nagrody. W zależności od trenera, który kreuje ścieżkę rozwoju (zaprojektowana przez nas ścieżka może być edytowana przez trenerów i dopasowywana do potrzeb), nagrody mogą być różne, przykładowo są to: ebooki, filmy, specjalne upominki, itp. Niektóre z nich związane są nawet ze wsparciem lokalnych społeczności – przykładowo za zdobycie określonej liczby punktów na dzielnicy więźnia może powstać nowy projekt, np. plac zabaw dla dzieci.
Dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi i technologii dostarczyliśmy stabilne oraz bezpieczne środowisko na którym opiera się nasz kompleksowy system. Ważnym elementem pracy było regularne proponowanie pomysłów na szereg usprawnień, które widocznie poprawiały użyteczność aplikacji. Wdrożyliśmy też efektywne integracje z różnymi narzędziami i wykorzystaliśmy je w niestandardowy sposób, ab stworzyć rozwiązanie szyte na miarę, jak choćby kluczowa integracja z aplikacją Jotform, która umożliwia tworzenie ankiet, testów, itp. oraz przyznawanie punktów.
Stworzyliśmy też rozbudowany system do gromadzenia i segregowania statystyk, które umożliwiają uczestnikom i trenerom bieżące śledzenie wyników oraz efektywne wsparcie osób doświadczających trudności.
Wdrożenie aplikacji webowej
Stworzenie mechanizmu, który umożliwia elastyczne konfigurowanie ścieżki rozwoju
Integracja z aplikacją Jotform w celu rozszerzenia elementów grywalizacji
Nowoczesny i intuicyjny design
Rozbudowany system statystyk
Stworzenie dedykowanych modułów
Integracja w celu wdrożenia powiadomień push
lifetraq ścieżka rozwoju

Zakres pracy

Kluczowe funkcjonalności

01.
Moduł Social Media
Możliwość zapraszania przyjaciół, pracy grupowej i komunikacji z wykorzystaniem wewnętrznego komunikatora.
02.
Konfigurator ścieżek rozwoju oraz wyzwań
Elastycznie dopasowane ścieżki rozwoju, możliwość edycji ścieżek i dodawania wyzwań.
03.
System raportowania i śledzenia postępów
Możliwość sprawdzania (na wielu poziomach tj. user, ścieżka, coach itd.) na jakim etapie realizacji znajdują się użytkownicy/grupy.
04.
Moduł grywalizacji
Wprowadza możliwość rywalizacji między użytkownikami, poprzez leaderboardy i nagrody, bazujące na zdobytych punktach. Aplikacja zapewnia bardzo dużo możliwości związanych z formą danego zadania oraz weryfikacji jego wykonania (np. ankiety, testy, pliki wideo).
05.
Rozbudowana ścieżka onboarding’u nowych użytkowników.
lifetraq ścieżka rozwoju

Profesjonalne technologie

PHP / Laravel 5.8 / Vue.js / MySQL / Cloud: AWS Elastic Beanstalk

Szukasz profesjonalnego software house’u?

ziomek-10