Platforma do automatyzacji szkoleń i zarządzania dokumentacją

interfejs aplikacji mobilnej i webowej

Case study

Raczkowski – Platforma do automatyzacji szkoleń i zarządzania dokumentacją

  • Legal and HR
Kancelaria Raczkowski jest największą kancelarią prawa pracy w Europie Środkowo-Wschodniej, zajmującą się obsługą firm we wszystkich aspektach prawnych dotyczących HR. Kancelaria otrzymuje wyróżnienia w wielu prestiżowych rankingach i mieści się w ścisłej czołówce branżowych przedsiębiorstw.
W ramach efektywnej współpracy zbudowaliśmy platformę do automatyzacji szkoleń i zarządzania dokumentacją. Rozwiązanie pozwala na dotarcie do nowych grup odbiorców i zarządzanie szkoleniami. Wdrożyliśmy zaawansowane moduły, które umożliwiają znaczną automatyzację pracy i poszerzenie oferty firmy.
interfejs aplikacji mobilnej i webowej

Wyzwanie

Dostarczenie funkcjonalnego MVP i wdrożenie zaawansowanych modułów

Klientowi zależało na zbudowaniu dedykowanych modułów wyposażonych w szereg rozwiązań chroniących materiały do pobrania i zabezpieczających przed nieautoryzowanym dostępem. Dzięki zabezpieczeniom zminimalizowane zostaje również ryzyko ewentualnego ściągania na egzaminie. Celem było także dostarczenie intuicyjnego systemu pozwalającego użytkownikom na efektywne korzystanie z modułu szkoleniowego.

Nasze rozwiązanie

Jak pomogliśmy klientowi osiągnąć cele biznesowe?

PLATFORMA ZGODNA ZGDPR

Aby dokładnie zrozumieć potrzeby klienta i przeanalizować działanie produktu zorganizowaliśmy kompleksowe warsztaty produktowe. Podczas spotkań przyjrzeliśmy się kluczowym funkcjonalnościom oraz procesom, jakie zachodzą w aplikacji, a także zaplanowaliśmy, jak będzie wyglądać produkt. To przyspieszyło późniejsze prace nad systemem i jego efektywne wdrożenie.
Podczas prac przygotowaliśmy dwa główne moduły, w tym moduł dotyczący dokumentów – jednym z jego elementów jest tzw. dynamiczny formularz spraw, który pozwala użytkownikom szybko i łatwo znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące prawa pracy. Przykładowo użytkownik zarejestrowany na portalu szuka informacji na temat aspektów prawnych zatrudnienia pracownika. Dzięki specjalnie zaprojektowanej ścieżce w dynamicznym formularzu spraw zostanie on poprowadzony do dedykowanych odpowiedzi oraz potrzebnych dokumentów. W razie potrzeby może również przesłać pytania dotyczące interesujących go obszarów, a także wyszukać i pobrać wzory dokumentów
Drugi moduł zaprojektowany przez nasz zespół służył automatyzacji części szkoleniowej. Stworzyliśmy rozwiązanie umożliwiające bezpieczne i sprawne uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach, w tym np. BHP online. Aplikacja spełnia wszelkie wymagania prawne, co pozwala na odbycie szkolenia online oraz posiada szereg zabezpieczeń (przykładowo dopuszcza wyłącznie jednego użytkownika do danego szkolenia). Rolą systemu jest również wysyłanie określonych powiadomień oraz udostępnianie cyklów szkoleń dla pracowników.
Zaprojektowanie aplikacji webowej i mobilnej od A do Z
Wdrożenie Integracji z narzędziami zewnętrznymi, przykładowo Chargebee
Przeprowadzenie warsztatów produktowych (z użyciem metod takich jak np. Event Storming, czy Value Proposition Canvas)
Budowa kompleksowych modułów aplikacji
Wdrożenie kluczowych zabezpieczeń
il color

Zakres pracy

Kluczowe funkcjonalności

01.
Dynamiczny formularz spraw
Zaprojektowaliśmy ścieżkę umożliwiającą użytkownikom znalezienie odpowiedzi na zadane pytania, czy pobranie wzorów dokumentów.
02.
Moduł do pobierania dokumentów
Wszystkie dokumenty dostosowaliśmy do wymogów aplikacji i odpowiednio zabezpieczyliśmy.
03.
Moduł subskrypcyjny
Rodzaj subskrypcji jest zależny od rodzaju klienta i dostosowany w pełni do jego potrzeb. Wdrożyliśmy rozbudowany system płatności umożliwiający dokonanie płatności na życzenie za określony dostęp do aplikacji.
04.
Harmonogram szkoleń dla pracowników
Rozbudowany system przetwarza listę pracowników i przypisuje im odpowiednie szkolenia. Dodatkowo wyposażony jest w powiadomienia, które wysyłane są do pracowników i ułatwiają pilnowanie harmonogramu.
05.
Zabezpieczenia
Wprowadziliśmy szereg zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem do plików, a także ich pobieraniem przez nieuprawnione osoby. Przykładowo, dany dokument generowany jest automatycznie z danymi przypisanej osoby wraz ze znakiem wodnym, aby uniemożliwić zafałszowanie danych.
il color

Profesjonalne technologie

React/ PHP/Symfony/MySQL/ Docker/ Behat/ EasyAdminBundle/Behat/ PHPUnit

Szukasz profesjonalnego software house’u?

ziomek-10