Workwise – kompleksowe wsparcie nowoczesnej platformy HR

Workwise_dashboard

Case study

Workwise – kompleksowe wsparcie nowoczesnej platformy HR

  • HR
  • Web Apps
Workwise to globalny operator platformy internetowej, która umożliwia rekrutację pracowników. Firma pozyskała 12 mln euro finansowania, dzięki czemu stała się jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw rekrutacyjnych w Niemczech.
Nasz zespół jest odpowiedzialny za rozwój platformy, w tym kluczowych mikroserwisów, a w szczególności systemu służącego do pozyskiwania kandydatów. Rozwiązanie pozwala na umieszczanie ofert pracy na różnych portalach rekrutacyjnych oraz dopasowywanie kandydatów do potencjalnych pracodawców.
Workwise_dashboard

Wyzwanie

Kompleksowe wsparcie techniczne

Naszym głównym celem w kontekście współpracy z klientem jest kompleksowy rozwój platformy Workwise, w tym poprawa wydajności systemu oraz ograniczenie długu technologicznego.
Największe wyzwania związane z rozwojem platformy wynikały z konieczności posiadania kompleksowej wiedzy o różnych językach programowania oraz umiejętności ich stosowania w praktycem, a także praca ze złożoną strukturą systemu. Naszym zadaniem jest przede wszystkim rozwój mikroserwisów, stałe wdrażanie ich nowych wersji i zapewnienie wsparcie dla systemu przez całą dobę.

Nasze rozwiązanie

Jak pomogliśmy klientowi osiągnąć cele biznesowe?

WYMAGAJĄCE WSPARCIE TECHNICZNE

Dzięki długoterminowej współpracy stale rozwijamy mikroserwisy oraz utrzymujemy system, eliminując błędy i zwiększając jego wydajność oraz stabilność.
Nasz zespół na co dzień utrzymuje infrastrukturę systemu, dzięki czemu posiada rozległą ekspertyzę w tym obszarze. Opracowaliśmy m.in. nowe skrypty, które pozwalają programistom wykonywać rutynowe zadania w sposób prosty i uporządkowany.
Optymalizujemy, ulepszamy i odbudowujemy system oraz rozwijamy kanały komunikacyjne z portalami rekrutacyjnymi. Aby ułatwić poszukiwanie pracy, rozszerzyliśmy funkcje odpowiadające za dopasowywania ofert pracy z pracownikami za pomocą ElasticSearch.

Zakres pracy

Kluczowe funkcjonalności

01.
Minimalizowanie długu technologicznego
Opracowaliśmy dedykowane skrypty, które pomagają w przeprowadzaniu rutynowych czynności deweloperskich w rozbudowanym ekosystemie Dockerowym.
02.
Rozwój kanałów komunikacji ze stronami z ogłoszeniami o pracę
Na bieżąco dodajemy i aktualizujemy generatory treści dedykowane poszczególnym stronom z ogłoszeniami o pracę.
03.
Rozwój nowych rodzajów zapytań do ElasticSearch
Rozszerzyliśmy funkcjonalności kojarzenia ofert pracy z osobami poszukującymi zatrudnienia za pomocą ElasticSearch.
04.
Serwis generujący zawartość stron z ogłoszeniami o pracę
Zbudowaliśmy nową wersję serwisu odpowiadającego za generowanie wsadu do stron z ogłoszeniami o pracę. Napisany w Node.js+TypeScript, znacząco przyspiesza proces generowania, a przy tym zużywa znacznie mniej zasobów.
il color

Profesjonalne technologie

PHP/Laravel/ Symfony/MySQL/Node.js/TypeScript/Elasticsearch/Python/Kubernetes

Szukasz profesjonalnego software house’u?

ziomek-10